“ASAN xidmət”in və QDİƏT-in Baş katibliyinin birgə vebinarı keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin və Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (QDİƏT) Baş Katibliyinin birgə təşkilatçılığı ilə İnstitusional İslahatlar və Yaxşı İdarəçilik üzrə İşçi Qrupunun vebinarı keçirilib. Tədbir “Dövlət xidmətlərinin göstərilməsində səmərəli vətəndaş münasibətlərinin idarə edilməsi sistemlərinin inkişafı və tətbiqi” mövzusuna həsr olunub.
Əsas məqsəd dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində keyfiyyətli vətəndaş münasibətlərinin idarə edilməsi sistemləri, vətəndaş məmnunluğunun artırılması olub. O cümlədən bu sahədə innovativ həllərin tətbiqi ilə əlaqədar təşkilata üzv ölkələrin aidiyyati dövlət qurumları arasında birgə təcrübə mübadiləsinin aparılması diqqətdə saxlanılıb.
Dövlət Agentiyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov müvafiq sistemlərin tətbiq edilməsinin vacibliyi, habelə bu sahədə “ASAN xidmət” mərkəzlərində istifadəsini tapmış innovativ həllər barədə məlumat verib.
Proqram çərçivəsində müxtəlif sessiyalarda Dövlət Agentliyinin nümayəndələri ilə yanaşı, müxtəlif ölkələrin müvafiq dövlət qurumlarının rəsmiləri tərəfindən geniş təqdimatlar edilib, suallar cavablandırılıb. QDİƏT-in Baş Katibliyi müvafiq vebinarın təşkilata üzv dövlətlər arasında səmərəli təcrübə mübadiləsinin təşviqində xüsusi rolunu vurğulayıb.
Dövlət Agentliyi müvafiq sahədəki qabaqcıl təcrübəsinə əsasən QDİƏT-in İnstitusional İslahatlar və Yaxşı İdarəçilik İşçi Qrupunun 2023 - 2025-ci illər üçün ölkə üzrə koordinatoru seçilib.

A joint webinar of “ASAN Service” and the BSEC Secretariat
A webinar of the Working Group on Institutional Reforms and Good Governance was held, jointly organized by the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the Secretariat of the Organization of the Black Sea Economic Cooperation (BSEC). The event was dedicated to the topic of “Development and Implementation of Effective Citizen Relationship Management Systems in Public Service Delivery”.
The primary objective was to promote high-quality citizen relationship management systems in the field of public service delivery and to improve overall citizen satisfaction. Special attention was paid to facilitating joint experience exchange among the relevant public institutions of the member states regarding the application of innovative solutions in this field.
Jeyhun Salmanov, Deputy Chairman of the State Agency, emphasized the importance of implementing relevant systems and highlighted the innovative solutions that have been successfully adopted at the “ASAN Service” Centers.
Withing the framework of the program, various sessions featured comprehensive presentations and interactive discussions led by both representatives of the State Agency and officials from relevant state officials of different countries. The BSEC Secretariat highlighted the significance of the webinar as a platform for fostering efficient practice sharing among the member states of the organization.
Based on its advanced experience in the relevant field, the State Agency has been selected as the national coordinator of the BSEC Working Group on Institutional Renewal and Good Governance for the period of 2023-2025.