5 ildə Tovuzda ASANlaşan 1 milyon 600 mindən çox müraciət
Tovuz “ASAN Həyat” kompleksinin açılışı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin iştirakı ilə 4 mart 2020-ci il tarixində baş tutub.
Mərkəz Tovuz, Qazax, Ağstafa, Şəmkir, Gədəbəy və Samux rayonlarında qeydiyyatda olan 737 minə yaxın vətəndaşla yanaşı, ölkə üzrə ərazi məhdudiyyəti olmadan bütün vətəndaşlara xidmət göstərir. Mərkəzin fəaliyyəti operativlik, şəffaflıq, nəzakətlilik, məsuliyyət prinsiplərinə və vətəndaş rahatlığına hesablanıb. Fəaliyyət göstərdiyi müddət ərzində 1 milyon 600 mindən çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Mərkəzin günlük orta müraciət sayı təxminən 1000 nəfərdir. Mərkəzdə müxtəlif dövlət orqanları, həmçinin özəl şirkət və müəssisələr tərəfindən 400-ə yaxın xidmət həyata keçirilir.
Mərkəzin fəaliyyət göstərdiyi müddət ərzində 395 nəfər könüllü məzun adını qazanıb.
Vətəndaşların istirahəti üçün nəzərdə tutulmuş ASAN kafenin tutumu 64 nəfərdir. Bundan başqa, kafedə müxtəlif oyun avadanlıqları olan uşaq əyləncə guşəsi də var.
Hərbi Vətənpərvərlik Mərkəzində gənclər hərb tariximiz, ordu quruculuğu barədə geniş məlumatlar almaqla yanaşı, ibtidai hərbi hazırlıq təlimlərində iştirak edirlər.
Kompleksdə fəaliyyət göstərən Kinoklubda hərəsinin 63 nəfər tutumu olan 2 ədəd kinozal var.
Bundan başqa Kompleksin həyətində vətəndaşların asudə vaxtlarını xoş keçirmələri üçün park salınıb. Parkın ərazisində fəvvarə, uşaq əyləncə guşəsi, konsert meydançası və açıq havada kafe mövcuddur.

Over 1.6 million applications processed through ASAN in Tovuz in 5 years
The opening of Tovuz “ASAN Life” Complex took place on March 4, 2020, with the participation of the President of the Republic Azerbaijan, Ilham Aliyev.
The center provides services not only to nearly 737,000 citizens registered in the Tovuz, Gazakh, Aghstafa, Shamkir, Gadabay, and Samukh districts, but also to all citizens across the country without regional restrictions. The center’s operations are based on the principles of efficiency, transparency, courtesy, responsibility principles and citizen convenience. The center has registered over 1.6 citizen requests since its establishment. The center receives an average of approximately 1,000 requests per day. Nearly 400 services are provided at the center by various government agencies, as well as private companies and organizations.
395 volunteers have earned the title of graduate since the center began operating.
The ASAN café, designed for citizens’ relaxation, has capacity of 64 people. In addition, the café features a children’s play area equipped with various gaming devices.
At the Military Patriotism Center, young people not only receive extensive information about our military history and army development but also participate in basic military training exercises.
The Cinema Club operating within the complex has two screening halls, each with a seating capacity of 63.
In addition, a park has been established in the complex’s courtyard for citizens to enjoy their leisure time. The park area includes a fountain, a children’s play zone, a concert stage, and an outdoor café.