Ukrayna Respublikasının nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub
30 avqust 2013-cü il tarixində Ukrayna Praktiki Siyasət İnstitutunun direktoru Boqdana Babiç və Ukrayna Vətəndaş Cəmiyyəti Problemlərinin Araşdırılması Mərkəzinin rəhbəri Vitali Kulik Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və onun tabeliyində olan 1 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olmuşlar.
Qonaqlara 1 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin yaradılması tarixçəsi, məqsədləri, keçdiyi inkişaf yolu, həyata keçirdiyi xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair yığcam məlumat verilmişdir. Diqqətə çatdırılmışdır ki, klassik “vahid məkan” prinsipinə əsaslanan orqan qismində “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının hüquqi xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, korrupsiya hallarının istisna edilməsi, müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi, dövlət qulluqçusu-vətəndaş münasibətlərində yeni düşüncə tərzinin - “dövlət qulluqçusunun vəzifəsi vətəndaşın hüququnu təmin etməkdir” yanaşmasının formalaşdırılmasıdır.
“ASAN xidmət” mərkəzində yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan qonaqlar buradakı əməkdaşların peşəkar yanaşmasını yüksək qiymətləndirmiş, mərkəzə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulamışlar.

The delegation of the Republic of Ukraine got acquainted with the "ASAN service" center
On August 30, 2013, Bogdana Babich, director of the Ukrainian Institute for Practical Politics Ukraine and Vitali Kulik, head of the Center for Study of Civil Society Problems of Ukraine, got acquainted with the building and functioning of the Baku “ASAN service” center No.1 of State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Guests were informed about the aim of the “ASAN service” centers, services rendered, history of development, as well as the future plans. It was noted that the aim of activities of “ASAN service” centers based on “one-stop-shop” principle is to provide comfort, ensure transparency, eliminate corruption, apply modern technology, and form up new thinking as to relations between citizens and civil servants.
After becoming familiar with the conditions and work principle in “ASAN service” center, guests highly appreciated the professional approach of staff members, and wished success in their future activity.