Türkiyənin media nümayəndələri "ASAN xidmət"də
29 iyul 2025-ci il tarixində ölkəmizdə səfərdə olan Türkiyə Jurnalistlər Cəmiyyətinin nümayəndə heyəti "ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqlara Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü əsasında yaradılmış “ASAN xidmət” mərkəzləri və sosial innovasiyalar istiqamətində həyata keçirilən layihələr barədə məlumat verilib, hazırda Azərbaycanın bu intellektual brendinin 30-dan çox ölkəyə ixrac edildiyi diqqətə çatdırılıb.
Media nümayəndələri Prezident İlham Əliyevin şəxsi təşəbbüsü ilə yaradılan “ASAN xidmət”in onlarda yüksək təəssürat yaratdığını və əhalinin dövlət xidmətlərinə əlçatanlığının təmin edilməsində mühüm rol oynadığını vurğulayıblar.
Həmçinin nümayəndə heyətinə “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, Səyyar ASAN xidmət, "ABAD" publik hüquqi şəxsin və ASAN TV/Radionun fəaliyyəti ilə əlaqədar ətraflı məlumat verilib.

On July 29, 2025, a delegation from the Turkish Journalists Association, currently on a visit to Azerbaijan, familiarized themselves with the operations of “ASAN Service” centers.
During the meeting, the guests were provided with a comprehensive briefing on the “ASAN Service” centers, established at the initiative of President Ilham Aliyev, as well as on projects implemented in the field of social innovation. It was highlighted that this Azerbaijani intellectual brand is currently being successfully exported to more than 30 countries worldwide.
Members of the delegation noted that the “ASAN Service” model, created upon the personal initiative of President Ilham Aliyev, made a profound impression on them and emphasized its pivotal role in ensuring the accessibility of public services for the population.
Furthermore, the media representatives were provided with exhaustive information regarding the activities of the “INNOLAND” Incubation and Acceleration Center, the mobile “ASAN Service”, the “ABAD” public legal entity, and ASAN TV/Radio.