Şəhid İnqilab Quliyev haqqında sənədli film nümayiş olunub
18 yanvar 2017-ci il tarixində Nizami Kino Mərkəzində aprel ayında Azərbaycan-Ermənistan qoşunlarının təmas xəttində baş verən 4 günlük döyüşlər zamanı şəhid olan Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin kapitanı İnqilab Quliyevə həsr olunmuş "4 APREL" sənədli filmin nümayişi keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən ASAN Könüllülər Təşkilatının sədri Bəxtiyar İslamov filmin çəkilməsində məqsədin gənclərdə vətənpərvərlik ruhunun aşılanması və onlara Qarabağ döyüşlərində qəhrəmanlıq göstərmiş döyüşçülər haqqında  məlumat vermək olduğunu bildirib. O, həmçinin qeyd edib ki, ASAN könüllüləri vətənpərvərlik mövzusunda bir çox layihələr reallaşdırıb və bundan sonra da bu işlərini davam etdirəcəklər.
Daha sonra şəhidin atası Çingiz Quliyev çıxış edərək filmin ərsəyə gəlməsində əməyi olan hər kəsə öz minnətdarlığını bildirib. Şəhid atası qeyd edib ki, İnqilab kimi igid oğulları çox olan vətənin bir qarış torpağı da düşmən tapdağı altında qalmayacaq və qısa bir zaman ərzində azad olunacaq.
Sonda filmdə iştirak etmiş ASAN könüllüləri və təşkilatçılar təşəkkürnamə ilə təltif olunublar.
Qeyd edək ki, sənədli film ASAN Könüllüləri Təşkilatı, Gəncə regional "ASAN xidmət” mərkəzi və “ARB Kəpəz” telekanalının birgə əməkdaşlığı, eyni zamanda Gəncə və Beyləqan Rayon İcra Hakimiyyətlərinin dəstəyi ilə çəkilib.

On January 18, 2017, there was demonstrated a documentary film "4 APRIL" dedicated to the captain of the Azerbaijani Armed Forces, Ingilab Guliyev, who was killed during the 4-day war in the border line between Azerbaijani and Armenia, at Nizami Cinema Center.
Chairman of ASAN Volunteer Organization Bakhtiyar Islamov said that the purpose of filming was to instill the spirit of patriotism among young people and inform them about warriors who had shown heroism during Karabakh battles. He also noted that ASAN volunteers have implemented many projects on patriotism and will continue their contributions in this direction.
Later, the martyr's father, Chingiz Guliyev, thanked everyone who contributed to making film. Martyr's father noted that a Land, which has such brave sons, will never share any inch from the land and do best in returning the lands back in near future.
At the end, the ASAN volunteers and organizers who participated in the film were awarded with awards.
Should note, that the documentary film was co-organized by the ASAN Volunteer Organization, Ganja regional “ASAN service” center and ARB Kepez TV, with the support of Ganja and Beylagan District Executive Power.