Səfir “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olmuşdur
1 aprel 2014-cü il tarixində Bolqarıstan Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Maya Xristova Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 3 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin binası və fəaliyyəti ilə tanış olmuşdur.
Qonağı salamlayan Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması tarixçəsi, məqsədləri, inkişaf yolu, həyata keçirdiyi xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair geniş məlumat vermişdir. Bildirmişdir ki, Azərbaycanın məhsulu və brendi olan “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, korrupsiya hallarının istisna edilməsi, müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi, dövlət qulluqçusu-vətəndaş münasibətlərində yeni düşüncə tərzinin formalaşdırılmasıdır.
Həmçinin bildirilmişdir ki, “ASAN xidmət” təcrübəsinin özünəməxsus hüquqi strukturu bir çox beynəlxalq tərəfdaşlar və ekspertlər tərəfindən yüksək qiymətləndirilir və bu təcrübəni “Azərbaycan modeli” olaraq xüsusi təqdim edilir. Diqqətə çatdırıldı ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində indiyədək 1 350 000-dən çox vətəndaşa xidmət göstərilmişdir.
Qonaq Azərbaycan və Bolqarıstan arasında həyata keçirilən uğurlu əməkdaşlıqdan bəhs edərək yeni yaradılmış və mühüm məsələlərin icrasını təmin edən Dövlət Agentliyinin bu əməkdaşlıqda xüsusi yer tutacağına ümid etdiyini bildirmişdir. “ASAN xidmət” mərkəzində yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan qonaq buradakı əməkdaşların peşəkar yanaşmasını yüksək qiymətləndirmiş, mərkəzə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulamışdır.

On April 1st , 2014 the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Bulgaria to the Republic of Azerbaijan Maya Hristova got acquainted with the building and functioning of the Baku “ASAN service” center No.3 of State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Chairman of the State Agency – Mr. Inam Karimov, after welcoming the guest, informed him about the aim of the “ASAN service” centers, services rendered, history of development, as well as the future plans. It was noted that the aim of activities of “ASAN service” centers is to provide comfort, ensure transparency, eliminate corruption, apply modern technology, and form up new thinking as to relations between citizens and civil servants. In a short period “ASAN service” became Azerbaijan’s new brand.
It was also stated that the unique legal structure of “ASAN service” is highly valued by many international partners and experts and this experience is now popular as an “Azerbaijani model”.It was noted that more than 1 350 000 citizens have been served at “ASAN service” centers.
Photo:The extraordinary and plenipotentiary Ambassador of the Republic of Bulgaria to the Republic of Azerbaijan has acquainted with “ASAN service” center