Ruanda “ASAN xidmət” təcrübəsini öyrənir
Ruanda İnkişaf Şurasının Baş icraçı direktorunun müavini Culiana Muqanzanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ölkəmizdə səfərdə olub.
Səfərin əsas məqsədi Azərbaycanın “ASAN xidmət” modelinin Ruandada tətbiqi ilə bağlı konsepsiya ilə yaxından tanış olmaqdır.
Nümayəndə heyəti ilə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev arasında görüş keçirilib.
Görüş zamanı qonaqlara “ASAN xidmət”, o cümlədən Dövlət Agentliyinin digər fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib.
Diqqətə çatdırılıb ki, Prezident İlham Əliyevin şəxsi təşəbbüsü ilə yaradılan “ASAN xidmət” əhalinin dövlət xidmətlərinə əlçatanlığının təmin edilməsində mühüm rol oynayıb.
Hazırda “ASAN xidmət” təcrübəsinin paylaşılması istiqamətində 20-dən çox ölkə və beynəlxalq təşkilatla əməkdaşlıq edildiyi də vurğulanıb.
Dövlət Agentliyinin sədri “ASAN xidmət” konsepsiyasının Ruandada tətbiqi istiqamətində ölkəmizin qabaqcıl təcrübəsinin qarşı tərəflə bölüşməyə hazır olduğumuzu diqqətə çatdırıb. Ruanda tərəfi öz növbəsində müvafiq istiqamət üzrə Anlaşma Memorandumunun imzalanması təşəbbüsü ilə çıxış edib.
Səfər çərçivəsində qonaqlara Dövlət Agentliyinin müxtəlif struktur bölmələri tərəfindən geniş təqdimatlar edilib.
Ruanda nümayəndə heyəti həmçinin Bakıda yerləşən “ASAN xidmət” mərkəzinin, “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, Səyyar ASAN xidmətin, “ABAD” publik hüquqi şəxsin, “Bilim Bakı” mərkəzinin, 108 Çağrı Mərkəzinin və ASAN Radio/TV-nin fəaliyyəti ilə tanış olub.

Rwanda learns the experience of “ASAN service”.
Rwanda learns the experience of “ASAN service”. A delegation led by Juliana Muganza, the Deputy Chief Executive Officer of the Rwanda Development Board, visited our country. The main purpose of the visit was to closely familiarize themselves with the concept of implementing Azerbaijan's “ASAN service” model in Rwanda. The meeting was held between delegation and Ulvi Mehdiyev, the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
During the meeting, the guests were provided with detailed information about “ASAN service” and other areas of activity of the State Agency.
It was highlighted that “ASAN service”, established on the personal initiative of President Ilham Aliyev, has played a significant role in ensuring citizens' accessibility to state services.
It was also emphasized that the State Agency is currently cooperating over 20 countries and international organizations for sharing the “ASAN service” experience.
The Chairman of the State Agency highlighted that Azerbaijan is ready to share its advanced experience with Rwanda regarding the implementation of the “ASAN service” concept. The Rwandan side proposed signing a Memorandum of Understanding (MoU) in this regard.
As part of the visit, the guests were given comprehensive presentations by different structural divisions of the State Agency.
The Rwanda delegation members were also acquainted with information about the activities of the “INNOLAND - Incubation and Acceleration Center”, “Mobile ASAN service”, “ABAD” public legal entity, “Bilim Baku” center, 108 Call Center, “ASAN” Radio and TV in Baku.