Naxçıvan “ASAN xidmət”ə 1 il ərzində 422 mindən çox müraciət
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Naxçıvan regional “ASAN xidmət” mərkəzinin açılışı 18 may 2023-cü ildə baş tutub. Həmin ilin 22 may tarixində isə mərkəz fəaliyyətə başlayıb.
“ASAN xidmət” mərkəzi Naxçıvan şəhəri Seyid Cəfər Pişəvəri 7 ünvanında inşa edilib. 1 hektar ərazidə inzibati bina və yerüstü avtomobil dayanacağı yaradılıb.
Əsasən Naxçıvan Muxtar Respublikasında qeydiyyatda olan ümumilikdə 465 mindən çox vətəndaşa xidmət edən Mərkəz ərazi məhdudiyyəti olmadan fəaliyyət göstərir. Mərkəzin fəaliyyəti operativlik, şəffaflıq, nəzakətlilik, məsuliyyətlilik prinsiplərinə və vətəndaş rahatlığına əsaslanıb.
1 il ərzində Naxçıvan regional “ASAN xidmət” mərkəzində 422 mindən çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Mərkəzdə müxtəlif dövlət orqanları, həmçinin özəl şirkət və müəssisələr tərəfindən 400-ə yaxın xidmət həyata keçirilir.
Hazırda 27 "ASAN xidmət” mərkəzi fəaliyyət göstərir. Onlardan 7-si Bakı şəhərində, 2-si Gəncədə, 2-si Sumqayıtda olmaqla digərləri Sabirabad, Bərdə, Qəbələ, Masallı, Quba, Mingəçevir, İmişli, Şəki, Şamaxı, Kürdəmir, Tovuz, Ağcabədi, Balakən, Salyan, Naxçıvan və Lənkərandadır.
Bu günədək “ASAN xidmət” mərkəzlərinə 8 milyon 937 mindən çox vətəndaşın 74 milyona yaxın müraciəti daxil olub.

Over 422,000 applications to Nakhchivan "ASAN service" in One Year
The Nakhchivan regional "ASAN service" center, under the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, was inaugurated on May 18, 2023. The center began operations on May 22 of the same year
The Nakhchivan regional "ASAN service" center, under the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, was inaugurated on May 18, 2023. The center began operations on May 22 of the same year.
The "ASAN service" center is located at Seyid Jafar Pishavari 7, Nakhchivan city. It is built on a 1-hectare area, featuring an administrative building and an above-ground parking lot.
Serving over 465,000 residents registered in the Nakhchivan Autonomous Republic, the center operates without territorial restrictions. Its activities are based on the principles of efficiency, transparency, courtesy, responsibility, and citizen comfort.
In one year, the Nakhchivan regional "ASAN service" center recorded over 422,000 citizen applications. The center offers around 400 services provided by various state agencies, as well as private companies and enterprises.
Currently, there are 27 "ASAN service" centers in operation. These include 7 in Baku, 2 in Ganja, 2 in Sumgait, and others in Sabirabad, Barda, Gabala, Masalli, Guba, Mingachevir, Imishli, Sheki, Shamakhi, Kurdamir, Tovuz, Aghjabadi, Balakan, Salyan, Nakhchivan, and Lankaran.
To date, "ASAN service" centers have received nearly 74 million applications from over 8 million 937 thousand citizens.