Dünya Bankının İcraçı direktoru “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub
4 iyul 2014-cü il tarixində Dünya Bankının İcraçı direktoru Corc Friden Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 3 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin binası və fəaliyyəti ilə tanış olub.
Eyni zamanda, Mərkəzdə tətbiq olunan innovativ avadanlıqlar - “ASAN ödəniş” aparatı, “Müraciət köşkü” , “Elektron ərizə ” avadanlığı və digərləri qonağa nümayiş etdirilmişdir.
Qonağın diqqətinə çatdırılıb ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində bügunədək 2 000 000-dən çox vətəndaşa xidmət göstərilib.
Qonaq “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyətini təqdirəlayiq hesab edib, məhz bu təcrübənin bir çox ölkələrdə tətbiqinin faydalı ola biləcəyini qeyd edib.

Executive director of the World Bank was acquainted with the “ASAN service” center
On July 4th, 2014 Executive Director of the World Bank Jorg Frieden was acquainted with the building and functioning of the “ASAN service” center No.3 of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Guest considered the activities of "ASAN service" centers praiseworthy, and mentioned usefullness the application of this exprience in many countries.