Cənab Rodrigo Labardini “ASAN xidmət” də
16 oktyabr 2015-ci il tarixində Birləşmiş Meksika Ştatlarının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri cənab Rodrigo Labardini 5 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub.
“ASAN xidmət”in yaradılması və fəaliyyət məqsədləri barədə məlumatlandırılan qonağa bu konsepsiyanın dövlət xidmətlərinin göstərilməsi üzrə Azərbaycan modeli olduğu bildirilib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi naliyyətlər əldə olunub.
Mərkəzlərdə vətəndaş məmnunluğunun əldə edilməsi istiqamətində arzuolunan nəticələrin əldə edildiyi və 6 000 000- dan çox müraciətin daxil olduğu diqqətə çatdırılıb.
“ASAN xidmət” mərkəzində yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan səfir mərkəzə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

Mr. Rodrigo Labardini at “ASAN service”
On October 16, 2015, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Mexican States to the Republic of Azerbaijan Mr. Rodrigo Labardini got acquainted with the Baku “ASAN service” center No.5.
Ambassador, after getting acquainted with the conditions and work principle of the “ASAN service” center, wished success in future.