BMT Baş katibinin müavini "ASAN xidmət"də
Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) Baş katibinin müavini, Asiya və Sakit Okean üzrə İqtisadi və Sosial Komissiyanın icraçı katibi Armida Salsiah Aliscahbana "ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaq "BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyası”nın Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası - COP29 çərçivəsində “ASAN xidmət” tərəfindən Yaşıl Qabaqcıl İdarəetmə üzrə Nazirlər Forumunun uğurla həyata keçirildiyini diqqətə çatdırıb.
Görüş çərçivəsində ölkəmizin BMT-nin Asiya və Sakit Okean İqtisadi və Sosial Komissiyasının Rəqəmsal texnologiyalar və tətbiqlər İşçi qrupuna rəhbərliyi kimi uğurlu fəaliyyətindən söz açılıb.
BMT Baş katibinin müavini "ASAN xidmət"in və burada tətbiq olunan innovativ yeniliklərin dövlət xidmətlərinin çatdırılması istiqamətində nümunəvi və qabaqcıl təcrübə olduğunu diqqətə çatdırıb.
Rəsmilər birgə layihələrin həyata keçirilməsi sahəsində əməkdaşlıq məsələlərini də müzakirə ediblər.
Görüş çərçivəsində “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, Səyyar ASAN xidmətin, "ABAD" publik hüquqi şəxsin fəaliyyəti ilə də yaxından tanışlıq olub.

The Deputy Secretary-General of the UN at “ASAN service”.
The UN Deputy Secretary-General Armida Salsiah Aliscahbana, the Executive Secretary of the Economic and Social Commission for Asia and the Pacific (ESCAP), visited the “ASAN service” center and familiarized herself with its activities.
The guest stated that, Ministerial Forum on Green Advanced Governance within the framework of the 29th session of the United Nations Framework Convention on Climate Change - (COP 29) was successfully organized by “ASAN service”.
The successful activities of Azerbaijan in leading the Digital Technologies and Applications Working Group of the United Nations Economic and Social Commission for Asia and the Pacific (ESCAP) were discussed during the meeting.
The UN Deputy Secretary-General emphasized that “ASAN service” and the innovative practices implemented there are exemplary and advanced experiences in the field of public service delivery.
Officials also discussed cooperation on the implementation of combined projects.
During the meeting, there was a close familiarization with the activities of the “INNOLAND - Incubation and Acceleration Center”, “Mobile ASAN service”, “ABAD” public legal entity.