"Bilim hər yerdə” layihəsi Laçında
25-26 aprel tarixində Laçın rayonunun və Zabux kəndinin orta məktəblərində  “Bilim hər yerdə” layihəsi gerçəkləşib.
​Layihə “ASAN xidmət”in “İnnovasiyalar Mərkəzi”, “Bilim Bakı” mərkəzi tərəfindən reallaşdırılır.
​Məqsəd ucqar ərazilərdə yaşayan 6-14 yaş arası şagirdləri müasir elmlə tanış etmək, onların proqramlaşdırma və texnoloji bacarıqları öyrənmələrinə şərait yaratmaq, innovasiya və texnologiya sahəsində məlumatlılığı artırmaqdır.
​Mərkəzin müəllimləri tərəfindən hər iki orta məktəbin 100-ə yaxın şagirdinə dizayn, təbiət elmləri və texnologiya sahəsində müxtəlif təlimlər, ustad dərsləri keçirilib.
​Həmçinin maarifləndirici, intellektual oyunlar təşkil olunub və “Bilim şou” nümayiş etdirilib.
​Sonda şagirdlərə sertifikatlar və hədiyyələr təqdim olunub.
​Layihənin sponsoru “Final çay”dır.
​Xatırladaq ki, “Bilim Bakı” mərkəzi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və Türkiyə Texnologiya Komandası Fondunun əməkdaşlığı ilə yaradılıb.

"Bilim Everywhere" project in Lachin
On April 25-26, the "Bilim Everywhere" project was carried out in secondary schools in the Lachin district and Zabukh village.
The project was implemented by the Innovation Center of "ASAN service" and the "Bilim Baku" center.
The goal is to introduce students aged 6-14 living in remote areas to modern science, create opportunities for them to learn programming and technological skills, and increase awareness in the fields of innovation and technology.
Teachers from the center conducted various training sessions and master classes in design, natural sciences, and technology for nearly 100 students from both secondary schools.
Additionally, educational and intellectual games were organized, and a "Bilim Show" was presented.
At the end of the event, students were awarded certificates and gifts.
The project sponsor is "Final Tea."
It is noteworthy that the "Bilim Baku" center was established in collaboration with the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the Technology Team Foundation of Türkiye.