Azərbaycanın diplomatik xidmət orqanlarının rəhbərləri “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olublar
9 iyul 2014-cü il tarixində Azərbaycanın diplomatik xidmət orqanları rəhbərlərinin beşinci müşavirəsinin iştirakçıları Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 3 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin binası və fəaliyyəti ilə tanış olublar.
Qonaqları salamlayan Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri, inkişaf yolu, həyata keçirdiyi xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair geniş məlumat verib. Bildirilib ki, Azərbaycan ixtirası və brendi olan “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, korrupsiya hallarının istisna edilməsi, müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi, dövlət qulluqçusu-vətəndaş münasibətlərində yeni düşüncə tərzinin formalaşdırılmasıdır.
Eyni zamanda, Mərkəzdə tətbiq olunan innovativ avadanlıqlar - “Müraciət köşkü” , “Elektron ərizə ” avadanlığı və digərləri qonaqlara nümayiş etdirilmişdir.
Qonaqların diqqətinə çatdırılıb ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində bugünədək 2 000 000-dən çox vətəndaşa xidmət göstərilib.

The heads of Azerbaijan’s diplomatic service bodies were acquainted with the “ASAN service” center
On July 9th, 2014 participants of the fifth conference of the heads of Azerbaijan’s diplomatic service bodies  were acquainted with the building and functioning of the “ASAN service” center No.3 of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Guests considered the activities of "ASAN service" centers praiseworthy, and mentioned usefullness the application of this exprience in many countries.