“ASAN xidmət” təcrübəsi Qazaxıstanla paylaşılır
Qazaxıstan Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf, İnnovasiyalar və Aerokosmik Sənaye Nazirliyinin nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti və burada tətbiq olunan innovativ həllərlə yaxından tanış olmaq məqsədilə ölkəmizə səfər edib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü əsasında yaradılmış “ASAN xidmət” mərkəzləri və Dövlət Agentliyi tərəfindən sosial innovasiyalar istiqamətində həyata keçirilən layihələr barədə ətraflı məlumat verib.
Görüşdə tərəflər arasında “ASAN xidmət” təcrübəsinin Qazaxıstan tərəfi ilə paylaşılması, eləcə də dövlət xidmətlərinin təkmilləşdirilməsi sahəsində əməkdaşlıq barədə Anlaşma Memorandumun imzalanması ilə bağlı ilkin razılığa gəlinib.
Səfər çərçivəsində “ASAN xidmət” və burada tətbiq olunan innovativ həllərlə bağlı Dövlət Agentliyinin müxtəlif struktur bölmələri tərəfindən geniş təqdimatlar edilib və müzakirələr aparılıb.
Bundan əlavə qonaqlar Bakı şəhərində yerləşən “ASAN xidmət” və “ASAN kommunal” mərkəzlərinin, “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, Səyyar ASAN xidmətin, “ABAD” publik hüquqi şəxsin, “Bilim Bakı” mərkəzinin, 108 Çağrı Mərkəzinin və ASAN Radio/TV-nin fəaliyyəti ilə tanış olublar.

The “ASAN Service” experience is being shared with Kazakhstan
A delegation from the Ministry of Digital Development, innovations and Aerospace Industry of the Republic of Kazakhstan visited our country to gain insight into functioning of the “ASAN Service” centers and to explore the innovative solutions applied within them.
Ceyhun Salmanov, Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, provided detailed information about “ASAN Service” centers, established on the initiative of President Ilham Aliyev, and the Agency’s ongoing projects in the field of social innovations.
At the meeting, the parties reached an initial understanding regarding the sharing of the “ASAN Service” experience with Kazakhstan and the signing of a Memorandum of Understanding to cooperate in improving public services.
As a part of visit, various structural units of the State Agency delivered comprehensive presentations and engaged in discussions concerning the “ASAN Service” and the innovative solutions implemented there.
In addition, the guests were introduced to the operations of the “ASAN Service” and “ASAN Kommunal” centers, “INNOLAND” Incubation and Acceleration Center, the Mobile “ASAN Service”, “ASAN Support to Family Business” (ABAD) public legal entity, the “Bilim Baku” center, the 108 Call Center, and ASAN Radio/TV.