“ASAN xidmət” mərkəzləri arasında Peyntbol Turniri keçirilib
4 oktyabr 2014-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, Milli Olimpiya Komitəsi və Azərbaycan Respublikası Peyntbol Federasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə “ASAN xidmət” mərkəzləri arasında Peyntbol Turniri keçirilib.
Tədbir Dövlət Agentliyinin inzibati binasında Ulu öndər Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət ilə başlayıb. Giriş nitqi ilə çıxış edən millət vəkili Əli Hüseynli “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyətinin prezident İlham Əliyev tərəfindən aparılan siyasətin bariz nümunəsi olduğunu qeyd edib.
Gənclərin hərbi vətənpərvərlik ruhunda böyüdülməsinin əhəmiyyətini vurğulayan millət vəkili peyntbol idman növünün orduya hazırlıq işində xüsusi rol oynadığını diqqətə çatdırıb. O, həmçinin, 3 oktyabr 1993-cü il tarixinin Azərbaycanın müstəqil dövlətçiliyinin başlanğıc nöqtəsi kimi yadda qalacağını vurğulayıb.
Daha sonra çıxış edən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov bu turnirin gənclər üçün böyük əhəmiyyət kəsb etdiyini qeyd edib.
Keçirilən turnirin xoş günə təsadüf etdiyini bildirən İnam Kərimov 3 oktyabr 1993-cü il tarixində Azərbaycan xalqının həyatında böyük dəyişikliklərin əsasının qoyulduğunu diqqətə çatdırıb. O, həmin tarixin xalqımız üçün dəyərli olduğunu bildirib, eyni zamanda Qurban bayramı münasibəti ilə bütün iştirakçıları təbrik edib.
Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman nazirliyinin sektor müdiri Aydın Məmmədov turnirin əhəmiyyətindən bəhs edərək, bu cür yarışmaların gənclərə böyük töhvələr verdiyini qeyd edib.
“ASAN xidmət” mərkəzlərinin müxtəlif bölmələrinin yaratdıqları komandaları arasında keçirilən turnirdə 1-ci yerin qalibi “Zirvə” komandası, 2-ci yerin qalibi “Qladiator” komandası, 3-cü yerin qalibi isə “Qərb küləyi” komandası olub.
Qalib komandalara Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin xüsusi diplomları , həmçinin, 1-ci yerin qaliblərinə “ATL Group” tərəfindən SHARP televizorları, 2-ci və 3-cü yerin qaliblərinə isə musiqi mərkəzləri , “Bakcell”, “Azərsun” , “Modern qrup”, “Sirab” şirkətinin xüsusi hədiyyələri təqdim edilib.
Bütün turnir iştirakçılarına isə “UR Stile” şirkəti və şəhər kassaları tərəfindən teatr, kino və konsertlərə biletlər hədiyyə olunub.
Turnir zamanı “Toyota Bakı” mərkəzi “ASAN xidmət” mərkəzlərinin əməkdaşları üçün test drayv maşınlarından istifadə üçün imkanlar yaradıb.
Turnirin keçirilməsində məqsəd gənclərin fiziki hazırlığının artırılmasına dəstək, onların idman naliyyətlərinin, o cümlədən vətənpərvərliyin təbliğ edilməsi, peyntbol idman növünün gənclər arasında təbliği, yeniyetmə və gənclərin vətənpərvərlik ruhunda mənəvi və fiziki tərbiyəsi, həmçinin, gənclərin sağlamlığının qorunması işinə xidmət göstərilməsidir.

On the 3rd of October, 2014, Ministry of Youth and Sport of the Republic of Azerbaijan, the National Olympic Committee of the Republic of Azerbaijan, the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the Federation of Paintball of Azerbaijan Republic held paintball tournament among the staff of “ASAN Service” centers.
The event was started by the visit to the National Leader Haydar Aliyev`s monument in the official building of the State Agency. Member of the Parliamnet Ali Huseynov, who gave an introductory speech, said : "ASAN service centers' activities is an obvious example of the effective policies which are caried out by the President Ilham Aliyev”.
MP highlighted the importance of raising young people with military and patriotic spirit, noted that this type of sport plays an essencial role in preparing for military. He also said that, the date of 3rd October 1993 will be remembered as the starting point of independent Azerbaijan.
Then speech was carried out the Chairman of the The State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Inam Karimov, who emphazed on the importance of the youth tournament. Mr. Karimov also mentioned that tournament to coincide with the propitious day and noted that was foundation of the prosfores change in the lives of millions of Azerbaijanis. He said It is valuable day for the history and the same time he congratulated the participants on the occasion of Eid.
Head of sector in the Ministry of Youth and Sports Aydin Mammadov said about significance of the tournament and noted that this type of competitions gives a great contribution to Azerbaijani youth.
Winning order, between the several teams which were formed by "ASAN" service centers, was following: The 1st place was team "Zirva"; the 2nd place winner was "Gladiator" and the 3rd place winner “Qarb kulayi”.
The winners were awarded by special diplomas by the Ministry of Youth and Sports, as well as the 1st place winners received SHARP TV by "ATL Group ", 2nd and 3rd place winners got special presents from music centers, "Bakcell", "Azersun", "Modern group "," Sirab "
“UR Stile” and city offices gave theater, cinema and concert tickets all participants of the tournament.
During the tournament "Toyota Baku" center organized test drives opportunities for the staff of "ASAN" service centers.
The purpose of tournament was to contribute to the physical readiness of youth, to promote their sport achievements, including promotion of patriotism, to promote paintball among the youth, to serve in the field of physical and moral education of youth’s spirits, meanwhile serves in protection of youth’s health.