“ASAN xidmət” in fəaliyyəti “Azərbaycanda uğur qazanmaq” məlumat toplusunda
3-6 iyun 2014-cü il tarixində Bakı Ekspo Mərkəzində Xəzəryanı regionun enerji sektorunun ən böyük tədbirlərindən biri olan XXI beynəlxalq “Xəzər neft və qaz” (Caspian Oilamp Gas 2014) sərgi və konfransı keçiriləcəkdir.
Sərgi və konfrans ərəfəsində yaradıcı, praktik biznes və hüquq məsləhətləri sahəsində fəaliyyət göstərən “Dentons” şirkəti tərəfindən sayca 3-cü olan və adları çəkilən tədbirlərin aparıcı iştirakçıları üçün nəzərdə tutulan “Azərbaycanda uğur qazanmaq” adlı məlumat toplusu dərc edilmişdir. 2 iyun 2014-cü il tarixində dərginin təqdimatı keçirilmiş və ölkəmizdə mövcud uğurlu biznes mühitinə, habelə onu şərtləndirən amillərə, o cümlədən “ASAN xidmət”-in fəaliyyətinə geniş yer verilmişdir.
Dərc edilmiş materialda “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması tarixçəsi, məqsədləri, həyata keçirilən xidmət növləri barədə məlumat verilmişdir. Qeyd olunmuşdur ki, Azərbaycan ixtirası və brendi olan “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi və dövlət xidmətlərinin əlçatanlığının təmin edilməsidir.

The activity of "Asan service" is in information collection about "Succeed in Azerbaijan”
On June 3-6, 2014, the exhibition and conference will be held related to XXI International "Caspian Oil and Gas" (Caspian Gas Oilamp 2014) which is one of the largest events in Caspian region's energy sector at Baku Expo Center.
During the exhibition and conference the information named “Succeed in Azerbaijan” was published considered for leading participants of the events mentioned above and being number 3 by “Dentons” operating in the field of the creative, legal consultations and practical business. On June 2, 2014, the presentation of the journal was held and widespread attention was given to the successful business environment in our country, as well as factors that contribute to it and also to the activity of "ASAN service".
The history of the establishment of “ASAN service” centers, objectives, and information about rendered service types was mentioned at the published material. It was noted that the aim of the activity of "ASAN service" centers being an Azerbaijani invention and brand is to ensure the transparency, citizens’ comfort, application of modern technology, and the accessibility of public services.