ASAN könüllüləri “Sevil” tamaşasını səhnələşdiriblər
19 may 2025-ci il tarixində “ASAN Könüllüləri” Təşkilatının “Mədəniyyət Carçısı” proqramının təşkilatçılığı ilə Cəfər Cabbarlının əsəri əsasında hazırlanan "Sevil" tamaşası səhnələşdirilib.
Şəhriyar adına Mədəniyyət Mərkəzində baş tutan tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev, "ASAN Könüllüləri" Təşkilatının sədri Anar Musaev, ASAN könüllüləri və digər qonaqlar iştirak ediblər.
16 ASAN könüllüsünün hazırladığı "Sevil" tamaşası "V ASAN Teatr Festivalı" çərçivəsində ilk tamaşa olub və qadın azadlığı, ailə dəyərləri və cəmiyyətin dəyişən rolları kimi mövzuları əhatə edib. Məqsəd Azərbaycan ədəbiyyatının klassik nümunələrindən biri olan bu əsərin müasir teatrda yenidən səhnələşdirilməsidir.
500-dən çox tamaşaçının iştirakı ilə baş tutan tamaşanın sonunda könüllülər təltif ediliblər.
“Mədəniyyət Carçısı” proqramı çərçivəsində bu günədək 100-dən çox səhnə əsəri nümayiş etdirilib, 600-dən artıq ustad dərsi vasitəsilə gənclərin yaradıcılıq potensialının inkişafına mühüm töhfə verilib.

ASAN Volunteers Staged the Play “Sevil”
On May 19, 2025, the play "Sevil," based on the work of Jafar Jabbarli, was staged under the auspices of the "Cultural Herald" program organized by the "ASAN Volunteers" Organization. The event, held at the Shahriyar Cultural Center, was attended by Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan; Anar Musaev, Chairman of the "ASAN Volunteers" Organization; ASAN volunteers; and other guests.
The play “Sevil,” prepared by 16 ASAN volunteers, was the first performance as part of the “V ASAN Theater Festival” and addressed themes such as women's freedom, family values, and evolving societal roles. in a contemporary theatrical context. Following the performance, which was attended by over 500 spectators, the volunteers were honored for their efforts.
Within the framework of the “Cultural Messenger” program, more than 100 theatrical performances have been showcased to date, and over 600 master classes have significantly contributed to developing the creative potential of young people.