Ağcabədidə 5 ildə ASANlaşan 900 000-ə yaxın müraciət!
Ağcabədi “ASAN Həyat” kompleksinin açılışı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin iştirakı ilə 3 iyun 2020-ci il tarixində baş tutub.
Kompleksin ərazisində “ASAN xidmət” mərkəzi, kinoteatr, paintball sahəsi, anfiteatr, ASAN Kafe var.
16 iyun 2020-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Ağcabədi regional “ASAN xidmət” mərkəzi fəaliyyətə başlayıb.
Ağcabədi regional “ASAN xidmət” mərkəzi Ağcabədi, Beyləqan, Zərdab, Ağdam, Şuşa, Füzuli, Cəbrayıl, Xocalı və Xocavənd rayonlarında qeydiyyatda olan 814 minə yaxın vətəndaşla yanaşı, ölkə üzrə ərazi məhdudiyyəti olmadan bütün vətəndaşlara xidmət göstərir.
Mərkəzin fəaliyyəti operativlik, şəffaflıq, nəzakətlilik, məsuliyyət prinsiplərinə və vətəndaş rahatlığına hesablanıb. Mərkəzdə müxtəlif dövlət orqanları, həmçinin özəl şirkət və müəssisələr tərəfindən 400-ə yaxın xidmət həyata keçirilir.
Ağcabədi regional “ASAN xidmət” mərkəzində fəaliyyət göstərdiyi müddət ərzində 900 minə yaxın vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Mərkəz gündəlik olaraq ortalama 700-ə yaxın vətəndaşa xidmət göstərir.
Mərkəzin fəaliyyət göstərdiyi müddət ərzində 400 nəfər könüllü məzun adını qazanmışdır.
Kompleksdə fəaliyyət göstərən Kinoklubda 92 və 46 nəfər tutumu olan 2 ədəd kinozal var. Kompleksin həyətində açıq hava tədbirləri üçün nəzərdə tutulmuş 100 nəfərlik anfiteatr mövcuddur. Vətəndaşların istirahəti üçün nəzərdə tutulmuş ASAN kafenin tutumu 54 nəfərdir.
Bundan başqa Kompleksin həyətində vətəndaşların asudə vaxtlarının xoş keçirmələri üçün park salınıb. Parkın ərazisində fəvvarə, uşaq əyləncə guşəsi, konsert meydançası, idman və əyləncə guşəsi var.

Nearly 900,000 applications made easier at Aghjabadi in 5 years!
The "ASAN Həyat" (“ASAN Life”) complex in Aghjabadi was officially opened on June 3, 2020, with the attendance of the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev. This complex includes an "ASAN Service" center, a cinema, a paintball arena, an amphitheater, and an "ASAN" cafe.
The Aghjabadi Regional "ASAN Service" center, which operates under the State Agency for Public Service and Social Innovations of the President of the Republic of Azerbaijan, began its services on June 16, 2020. It caters to around 814,000 citizens from Aghjabadi, Beylagan, Zardab, Aghdam, Shusha, Fuzuli, Jabrayil, Khojaly, and Khojavand regions, while also offering services to all citizens nationwide without any territorial limitations.
The center's operations are based on the values of efficiency, transparency, courtesy, and accountability, aiming to provide maximum comfort for citizens. It offers approximately 400 different services through various government agencies and private enterprises.
Since its inception, the Aghjabadi Regional "ASAN Service" center has processed nearly 900,000 inquiries from citizens. On average, the center assists about 700 individuals each day. Since it opened, 400 volunteers have successfully completed their internships at the center.
The cinema club within the complex features two screening rooms with capacities of 92 and 46 seats, respectively. Additionally, the complex includes a 100-seat amphitheater for outdoor events. The "ASAN" café, designed for the convenience of citizens, accommodates 54 guests.