Türkiyənin Ali Məhkəməsinin sədr müavini "ASAN xidmət"də
9 iyul 2025-ci il tarixində ölkəmizdə səfərdə olan Türkiyə Respublikası Ali Məhkəməsinin (Yargıtay) sədr müavini Adem Albayrakın başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti "ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqlara Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü əsasında yaradılmış “ASAN xidmət” mərkəzləri və sosial innovasiyalar istiqamətində həyata keçirilən layihələr barədə məlumat verilib, hazırda Azərbaycanın bu intellektual brendinin 30-dan çox ölkəyə ixrac edildiyi diqqətə çatdırılıb.
Nümayəndələr Prezident İlham Əliyevin şəxsi təşəbbüsü ilə yaradılan “ASAN xidmət”in onlarda yüksək təəssürat yaratdığını və əhalinin dövlət xidmətlərinə əlçatanlığının təmin edilməsində mühüm rol oynadığını vurğulayıblar.
Həmçinin nümayəndə heyətinə “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, Səyyar ASAN xidmət, “Bilim Bakı” mərkəzi və "ABAD" publik hüquqi şəxsin fəaliyyəti ilə əlaqədar ətraflı məlumat verilib.

Deputy Chief Justice of the Supreme Court of Türkiye Visits "ASAN Service"
On July 9, 2025, a delegation led by Adem Albayrak, Deputy Chief Justice of the Supreme Court (Yargıtay) of the Republic of Türkiye, currently on a visit to Azerbaijan, familiarized themselves with the operations of an “ASAN Service” center.
The guests were briefed on the “ASAN Service” centers, established under the initiative of President Ilham Aliyev, as well as on projects implemented in the field of social innovation. It was highlighted that this Azerbaijani intellectual brand is currently being exported to more than 30 countries worldwide.
The members of the delegation noted that “ASAN Service”, created upon the personal initiative of President Ilham Aliyev, made a profound impression on them, and emphasized the institution’s vital role in ensuring the accessibility of public services to the population.
Furthermore, the delegation was provided with detailed information regarding the activities of the “INNOLAND” Incubation and Acceleration Center, the mobile “ASAN service”, the “Bilim Bakı”center, as well as the public legal entity “ABAD”.