Belçika Krallığının nümayəndə heyəti “ASAN xidmət”də
30 may 2018-ci il tarixində Belçika Krallığının Xarici İşlər Nazirliyinin ikitərəfli əlaqələr üzrə baş direktoru Anik Van Kalsterin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqları salamlayan Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Qonaqlara Dövlət Agentliyinin “ASAN Viza” , “ASAN Viza 2.0” layihələri, “ABAD” və ASAN Radio barədə də ətraflı məlumat verilib.

"ASAN service" hosted a delegation of the Kingdom of Belgium
On 30 May 2018, the delegation led by General Director of the Belgian Foreign Ministry Anik Van Kalster visited the “ASAN service” center.
Welcoming the guests, the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations - Ulvi Mehdiyev delivered wide information about the activities and aims of establishment of “ASAN service”. There was emphasized, that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient administration through enhancing of transparency and application of innovations.
Guests were informed about the State Agency's "ASAN Visa", "ASAN Visa 2.0", “ABAD” and ASAN Radio projects.