“ASAN xidmət”də ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümünə həsr olunmuş tədbir keçirilib
7 may 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyində Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümünə həsr olunmuş tədbir keçirilib
Tədbirdə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev, Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinin deputatı Hikmət Babaoğlu, Yeni Azərbaycan Partiyasının Nərimanov rayon təşkilatının sədri Təmraz Tağıyev və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Əvvəlcə tədbir iştirakçıları ulu öndər Heydər Əliyevin büstü önünə gül dəstələri qoyublar.
Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev dahi şəxsiyyət, Ümummilli lider Heydər Əliyevin Azərbaycanın qurulması və dövlətçilik ənənələrinin qorunmasındakı əvəzsiz rolundan danışıb. Həmçinin ulu öndərin yaradıcısı olduğu Yeni Azərbaycan Partiyasının ölkənin ictimai-siyasi həyatında aparıcı rol oynadığını qeyd edib.
Dövlət Agentliyinin sədri vurğulayıb ki, ölkə prezidentinin təşəbbüsü ilə yaradılan “ASAN xidmət” məhz Heydər Əliyevin əsasını qoyduğu təməl prinsiplər əsasında qurulub.
Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinin deputatı Hikmət Babaoğlu Ulu Öndərin Azərbaycan xalqının maraqlarının qorunması istiqamətində həyata keçirdiyi məqsədyönlü və ardıcıl siyasətindən, iqtisadi fəaliyyətindən, böyük dövlət xadimi kimi xalqımızın taleyində oynadığı əvəzsiz rolundan söz açıb. Eyni zamanda bu gün Azərbaycanın güclü dövlətə çevrilməsində ulu öndər Heydər Əliyevin ideyaları əsasında dövlət başçısının məntiqi siyasətinin dayandığını vurğulayıb.
YAP Nərimanov rayon təşkilatının sədri Təmraz Tağıyev Heydər Əliyev şəxsiyyətinin xalqımızın həyatında, müstəqil dövlətçilik tariximizdə misilsiz yeri və rolu olduğunu bildirib. Natiq bu gün Azərbaycanın müasir, qüdrətli və dinamik inkişafa malik olan ölkə kimi nəinki regionda, həmçinin bütün müsəlman ölkələrində də yüksək nüfuza sahib olduğunu diqqətə çatdırıb.

“ASAN service” hosted an event dedicated to 95th anniversary of national leader - Heydar Aliyev
On May 7, 2018, the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan held an event dedicated to the 95th anniversary of national leader- Heydar Aliyev.
Chairman of the State Agency Ulvi Mehdiyev, Deputy of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan - Hikmat Babaoglu, Chairman of Narimanov District Organization of the New Azerbaijan Party - Tabriz Taghiyev and other guests attended the event.
Prior to the event, participants laid flowers at a bust to the national leader- Heydar Aliyev.
Chairman of the State Agency Ulvi Mehdiyev spoke about the genius personality, the invaluable role of national leader Heydar Aliyev in the establishment of Azerbaijan and protection of its statehood traditions. He also noted that founded by the great leader - the New Azerbaijan Party, plays a leading role in the socio-political life of the country.
The chairman of the State Agency underlined that “ASAN service”, established at the initiative of the President of the country, was founded on the basis of the founding principles of Heydar Aliyev.
Deputy of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan - Hikmat Babaoglu spoke about purposeful and consistent policy of the Great Leader in the protection of the interests of the people of Azerbaijan, his economic activity and the invaluable role of great statesman played in the fate of our people. At the same time, today the logic of the Head of the State has been based on the ideas of the great leader Heydar Aliyev in turning Azerbaijan into a powerful state.
Chairman of the YAP Narimanov District Organization, Tabriz Tagiyev, talked about Heydar Aliyev's invaluable role in the life of our people and independent statehood. The speaker noted that today Azerbaijan has a strong reputation not only in the region, but also among all Muslim countries as a modern, powerful country with dynamic development.
At the end of the event, young people joined the ranks of the New Azerbaijan Party were provided with certificates.