Uqanda Respublikasının dövlət xidmətləri naziri Fəxri xiyabanı və Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib
22 sentyabr 2018-ci il tarixində Uqanda Respublikasının dövlət xidmətləri naziri Vilson Muruli Mukasanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Fəxri xiyabanda ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsini ehtiramla yad edib, məzarı önünə əklil qoyub.
Sonra qonaqlar Şəhidlər xiyabanına gələrək ölkəmizin azadlığı və suverenliyi uğrunda canlarından keçmiş qəhrəman Vətən övladlarının xatirəsini ehtiramla yad edib, “Əbədi məşəl” abidəsinin önünə əklil qoyublar.
20-23 sentyabr 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin dəvəti ilə Uqanda Respublikasının dövlət xidmətləri naziri Vilson Muruli Mukasanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikasında səfərdədir.

Minister of Public Services of the Republic of Uganda visited the Alley of Honor and the Alley of Martyrs
On September 22, 2018, a delegation led by Wilson Muruli Mukasa, the Minister of Public Services of Uganda, commemorated national leader Heydar Aliyev at the Alley of Honor and laid a wreath on his grave.
A memory of the well-known ophthalmologist, academician, Zarifa Aliyeva was also honoured and flowers were laid on her grave.
Then the guests commemorated heroic soldiers of the Motherland died for the freedom and sovereignty of Azerbaijan, and laid a wreath at the "Eternal Torch" monument in the Alley of Martyrs.
On September 20-23, 2018, a delegation led by Wilson Muruli Mukasa, the Minister of Public Services of Uganda, is on a visit to the Republic of Azerbaijan at the invitation of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.