“The Jerusalem Post”: ASAN - Azərbaycanın dövlət xidmətlərinin “Disney dünyası”
Amerikalı jurnalist Nurit Qrinqerin “The Jerusalem Post”da “ASAN - Azərbaycanın dövlət xidmətlərinin “Disney dünyası”” adlı məqaləsi dərc olunub.
Nurit Qrinqer Azərbaycana səfəri zamanı “ASAN xidmət” mərkəzində olub və məqaləsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin şəxsi təşəbbüsü ilə yaradılan “ASAN xidmət” mərkəzlərinin bürokratiyaya qarşı mübarizədə unikal bir yanaşma olduğunu bildirib.
Bundan başqa məqalədə mərkəzlərin vətəndaş və dövlət qulluqçusu arasında körpü rolu oynadığı, korrupsiya hallarının qarşısının alındığı, şəffaflığın maksimum səviyyədə təmin olunduğu vurğulanıb.
Hazırda mərkəzlərdə vətəndaşlara dövlət orqanları tərəfindən göstərilən  xidmətlərlə yanaşı özəl şirkət və müəssisələr tərəfindən 250-ə yaxın xidmətlərin təqdim olunduğu bildirilib. Həmçinin 10 avtobus  və qatar vasitəsi ilə ASAN mərkəzlərinin olmadığı regionlarda səyyar formada vətəndaşlara xidmət göstərilməsindən bəhs olunub.
Məqalədə “ASAN xidmət” modeli və onun uğurlarına toxunularaq 2015-ci ildə BMT-nin “Dövlət xidmətlərinin göstərilməsinin təkmilləşdirilməsi” kateqoriyasında ən yüksək 1-ci yerə layiq görülməsi xüsusilə qeyd olunub.
Eyni zamanda məqalədə “ABAD” (Ailə Biznesinə Asan Dəstək) mərkəzlərinin fəaliyyətindən də bəhs olunub.

“The Jerusalem Post”: ASAN - Social Services “Disney World” of Azerbaijan
There was published an article entitled “ASAN - Social Services “Disney World” of Azerbaijan” by the american journalist Nurit Greenger on issue of “The Jerusalem Post”.
Nurit Greenger during her visit to Azerbaijan got acquainted with “ASAN service” centers and mentioned on the article that it is the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev’s unique initiative and approach to solve bureaucracy nightmare that intimidates most people.
Moreover, it was mentioned that the main purpose of ASAN is to bridge between civil servants and civilians with efficiency, a smile on its workers’ face, to make people comfortable, and to eliminate bureaucracy to the minimum.
Currently about 250 services are being rendered to citizens by both private companies and public entities at the centers. Also, it was mentioned that some services are being rendered by 10 buses and train to citizens, where the service centers are absent.
There was talked on the model of “ASAN service” and its success such as it is the 1st place winner in the category of “Improvement of Public Service Delivery” United Nations Public Service Award 2015.
At the same time, she was acquainted with the activities of “ABAD” (ASAN Support to Family Business) centers.
Source: http://www.jpost.com/Blogs/Think-With-Me/Social-Services-Disney-World-is-ASAN-in-Azerbaijan-508106