Səyyar ASAN xidmətdə ödənişsiz tibbi müayinə aksiyası keçirilib
6 – 7 oktyabr tarixlərində "ASAN xidmət" və Sağlam Ailə Tibb Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə Xırdalanda ödənişsiz səyyar tibbi müayinə aksiyası təşkil olunub.
Belə ki, aksiyada tibbi xidmətdən keçmək istəyən vətəndaşlar ödənişsiz olaraq terapevt, endokrinoloq, kardioloq, ginekoloq, uroloq, dermatoloq, pediatr, oftalmoloq, LOR, cərrah, USM, EKQ və qanda şəkərin təyini müayinələrindən yararlanıblar.
Aksiya çərçivəsində 800-dən çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb və xidmətdən yararlanan vətəndaşlara qanın kliniki analizi üçün müayinə kuponu hədiyyə olunub.
Səyyar tibbi müayinənin əsas məqsədi əhali arasında profilaktik müayinə mədəniyyətini, sağlam həyat tərzini təbliğ etmək, əsasən az təminatlı və ehtiyacı olan vətəndaşlar üçün pulsuz müayinələrin həyata keçirilməsini təşkil etməkdir.

On October 6-7, the mobile ASAN service held a free medical examination in Khirdalan within the joint organization of "ASAN service" and "Sağlam Ailə" (Healthy Family) Medical Center.
Individuals wishing to avail medical care at the campaign were free of charge for therapist, endocrinologist, cardiologist, gynecologist, urologist, dermatologist, pediatrician, ophthalmologist, LOR, surgeon, USM, ECG and sugar detection.
Within the framework of the campaign, more than 800 citizens have been registered and the citizens receiving the service have been awarded with the checkup voucher for the blood analysis.