Reyhan Camalova “ASAN xidmət”in İdeya müvəkkili oldu
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov Hindistanda keçirilən Qlobal Sahibkarlıq Sammitində yağış suyundan enerji alınmasına imkan verən “Rainenergy” qurğusu ilə Azərbaycanı təmsil etmiş Reyhan Camalova ilə görüşüb.
Görüş zamanı məktəb və universitetlərdə innovasiyaların təşviqi, ideyaların toplanılması və gənclərin, xüsusilə məktəblilərin bu prosesə cəlb edilməsi istiqamətində işlərə dair müzakirələr aparılıb.
Həmçinin Reyhan Camalova gənc innovativ məktəbli kimi Dövlət Agentliyinin İdeya müvəkkili vəzifəsinə təyin edilib. Belə ki, ona 2 il ərzində Dövlət Agentliyində ictimai əsaslarla fəaliyyət göstərməsi, innovativ ideyaları olan istedadlı gənclərin layihələrini üzə çıxarması və reallaşdırmasına dəstək göstərməsi üçün xidməti vəsiqə təqdim edilib.

Reyhan Jamalova has been appointed as an idea attorney of “ASAN service”
The Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Inam Karimov met with Reyhan Jamalova, who represented Azerbaijan in India within the Global Entrepreneurship Summit with her device called as “Rainenergy” installed to getting energy form the rain.
During the meeting, discussions were held on the promotion of innovation in schools and universities, the collection of ideas and the involvement of young people, especially schoolchildren in this process.
Also, Reyhan Jamalova has been appointed to the position of idea attorney at the State Agency as an innovative young student. Thus, she has been given a service card for 2 years to take an active participation at the State Agency on social basis, support the disclosure and realization of projects by talented young people with innovative ideas.