“Milli Ön” terminalları “ASAN Ödəniş”də!
Prezident yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və Komtek şirkətinin birgə əməkdaşlığı nəticəsində “Milli Ön” terminallarının “ASAN Ödəniş” dövlət informasiya sisteminə inteqrasiyası üzrə işlər uğurla başa çatdırılıb. Artıq vətəndaşlar və hüquqi şəxslər özlərinin inzibati cərimə ödənişlərini “Milli Ön” ödəniş terminalları vasitəsilə də həyata keçirə bilərlər.
Layihənin növbəti mərhələsində vətəndaşlar və hüquqi şəxslər “ASAN Ödəniş” dövlət informasiya sisteminə qoşulmuş istənilən bank, poçt şöbələri ödəniş portalları və terminalları, həmçinin “Milli Ön” ödəniş terminalları vasitəsi ilə vergi, rüsum, DSMF və digər növ dövlət ödənişlərini həyata keçirə biləcəklər. Bu istiqamətdə işlər davam etdirilməkdədir.
Qeyd edək ki, “ASAN Ödəniş” dövlət informasiya sistemi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 11 fevral 2014-cü il tarixli 110 nömrəli Fərmanına əsasən yaradılmışdır. Hazırda 30 mərkəzi icra hakimiyyəti, 79 yerli icra hakimiyyəti və 5 publik hüquqi şəxs olmaqla 114 dövlət qurumunun inzibati cərimələrinin ödənilməsi “ASAN ödəniş” dövlət informasiya sisteminin www.asanpay.az ödəniş portalı və terminalları, eləcə də www.hesab.az, www.e-pul.az, www.portmanat.az ödəniş portalları, “e-Manat” və “Milli Ön” ödəniş terminalları vasitəsi ilə təmin edilir.

"MilliOn" terminals at "ASAN Pay"!
As a result of the joint cooperation between the State Agency for Public Service and Social Innovation and Komtek, “MilliOn” terminals have been successfully completed integration into the state information system – “ASAN Pay”. Citizens and legal entities can also pay their administrative fines through the "MilliOn" payment terminals.
At the next stage of the project, citizens and legal entities will be able to pay taxes, duties, SSPF and other types of state payments through any bank, post offices payment portals and terminals, as well as "National Front" payment terminals connected to “ASAN Pay” information system. Work in this direction is underway.
It should be noted that the state information system "ASAN Pay" was created in accordance with the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated February 11, 2014 № 110. At present, payment of administrative fines of 114 state institutions, including 30 central executive authorities, 79 local executive bodies and 5 legal entities, is available at www.asanpay.az payment portal and terminals of “ASAN Pay” information system as well as www.hesab.az, www.e -pul.az, www.portmanat.az payment portals, "e-Manat" and "MilliOn" payment terminals.