İndoneziya Respublikasının nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” də
6 aprel 2018-ci il tarixində İndoneziya Respublikasının Şərqi Yava əyalətinin qubernatoru Soekarvonun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti "ASAN xidmət" mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Görüş zamanı qonaqlara "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, bu günədək 20 milyondan çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, "ASAN xidmət" Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.
Həmçinin, qonaqlara Dövlət Agentliyinin “ASAN Viza”, “ASAN Viza 2.0”, elektron xidmətlər və lisenziyaların verilməsi barədə məlumat verilib.
Nümayəndə heyəti Azərbaycan İnnovasiyaların İxracı Konsorsiumu və bu Konsorsiuma daxil olan “BestComp Group”, “B.EST Solutions”, “Neuron Technologies” və “SİNAM” şirkətlərinin fəaliyyəti ilə də tanış olub.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi ilə İndoneziya Respublikasının İnzibati və Bürokratik İslahatlar Nazirliyi arasında 2017-ci ilin iyul ayında imzalanmış Anlaşma Memorandumu çərçivəsində qarşılıqlı təcrübə səfərləri, təlim-seminarlar və görüşlər təşkil olunur.

“ASAN service” hosted delegation of the Republic of Indonesia
On April 6, 2018 the delegation led by Soekarwo, Indonesian politician and the current Governor of East Java, got acquainted with the activities of “ASAN service”.
The delegation was welcomed and delivered wide information about the activities and aims of establishment of “ASAN service”. It was mentioned that applications of over 20 million citizens have been already received. Additionally, it was drawn to attention that “ASAN service” received United Nations Public Service Award 2015.
The Ambassador was also informed about the "ASAN Visa" and "ASAN Visa 2.0" project.
The delegation also got acquainted with activities of companies such as “BestComp Group”, “B.EST Solutions”, “Neuron Technologies” and “SİNAM” involved in “Azerbaijan Innovations Exports Consortium” (AZINNEX).
It should be noted that, on July, 2017 The Memorandum of Understanding was signed between the State Agency for Public Services and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Administrative and Bureaux Reforms of the Republic of Indonesia on cooperation in promoting progressive public services.