Əfqanıstan Respublikasının nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub
16-21 aprel 2018-ci il tarixində Əfqanıstan İslam Respublikasının rabitə və informasiya texnologiyaları nazirinin müşaviri Camal Aryubi və “ASAN Khedmat” mərkəzinin direktoru Naim Çamkanainin təmsil etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzləri ilə tanış olmaq məqsədi ilə ölkəmizə səfər edib.
17 aprel tarixində qonaqlar "ASAN xidmət" mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olublar. Görüş zamanı mərkəzlərin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, bu günədək 21 milyon vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, "ASAN xidmət" Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb. Həmçinin qonaqlar “ASAN radio”nun fəaliyyəti ilə də tanış olublar.
18 aprel tarixində təşkil olunan görüşdə Səyyar “ASAN xidmət”in məqsədləri və iş prinsipi haqqında nümayəndə heyətinə ətraflı məlumat verilib. Səfər çərçivəsində Azərbaycan İnnovasiyaların İxracı Konsorsiumunun (AZINNEX) üzvləri ilə görüş keçirilib.

The delegation of the Republic of Afghanistan got acquainted with “ASAN service” center
On April 16-21, 2018 Jamal Aryubi, advisor to the Minister of Communication and Information Technologies of the Islamic Republic of Afghanistan, and delegation led by the director of the “ASAN Khedmat” center, Naim Chamkana hosted a visit to our country to familiarize with "ASAN service" centers.
On April 17th the delegation was welcomed and delivered wide information about the activities and aims of establishment of “ASAN service”. It was mentioned that applications of 21 millionth citizen has been recently received. Additionally, it was drawn to attention that “ASAN service” received United Nations Public Service Award 2015. Furthermore, delegation got acquainted with the activities of ASAN Radio.
At the meeting on April 18th wide information about the aims and work principles of Mobile “ASAN service” were delivered to the delegation. Within the visit, a meeting with members of the “Azerbaijan Innovations Exports Consortium” (AZINNEX) was held.