“Bakı Nəqliyyat Agentliyi”nin cərimə ödənişləri ASANlaşdı
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və Bakı Nəqliyyat Agentliyinin (BNA) birgə əməkdaşlığı nəticəsində Bakı şəhəri ərazisində yol hərəkəti əleyhinə törədilmiş qayda pozuntusuna görə BNA tərəfindən təqbiq edilən inzibati cərimələrin ödənişlərinin qanunvericilikdə nəzərdə tutulmuş qaydada “ASAN ödəniş” sisteminə inteqrasiyası üzrə işlər uğurla başa çatdırılıb
26 oktyabr 2018 - ci il tarixindən etibarən vətəndaşlar və hüquqi şəxslər barələrində tərtib edilmiş inzibati cərimə növündə inzibati tənbeh tətbiq etmə haqqında qərarlar, yol hərəkəti qaydaları əleyhinə olan inzibati xəta, habelə inzibati xəta haqqında protokollar, xüsusi texniki vasitələrin köməyi ilə aşkar olunmuş inzibati xətaların törədilməsinin foto və ya video görüntüləri ilə “ASAN ödəniş” sistemində yaradılmış şəxsi kabinetlərində tanış ola bilərlər. Həmçinin bu cərimələr üzrə ödənişlərini www.asanpay.az portalı və ya "ASAN ödəniş" sisteminə qoşulmuş digər ödəniş portalları və terminalları vasitəsilə də həyata keçirə bilərlər.
“ASAN ödəniş” sistemi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 11 fevral 2014-cü il tarixli 110 nömrəli Fərmanına əsasən yaradılıb. Hazırda 30 mərkəzi icra hakimiyyəti, 79 yerli icra hakimiyyəti, 5 publik hüquqi şəxs və dövlətə məxsus 5 hüquqi şəxs olmaqla 119 dövlət qurumunun cərimə, rüsum, kommunal, lizinq, kredit, icarə haqqı və s. ödənişlər “ASAN ödəniş” sisteminin www.asanpay.az ödəniş portalı və terminalları eləcə də, sistemə qoşulmuş digər ödəniş portalları və terminalları vasitəsi ilə təmin edilir.

Penalty payments of "Baku Transport Agency” have been facilitated!
The work on the integration of the administrative fines imposed by the BNA for violation of traffic rules in the territory of Baku into the ASAN payment system Implemented as a result of the joint cooperation of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the Baku Transport Agency (BNA) has been successfully completed.
Starting from October 26, 2018, decisions on application of administrative penalties in the form of administrative punishments imposed on citizens and legal entities, administrative violations against traffic rules, as well as protocols on administrative violations, photographic or video footage of administrative mistakes detected by special technical means can be found in personal cabinets created within the "ASAN Pay" system. These penalties can also be paid through www.asanpay.az portal and other payment portals and terminals connected to “ASAN Pay” system.
The state information system "ASAN Pay" was created in accordance with the Decree № 110 of the President of the Republic of Azerbaijan dated February 11, 2014. At present, payment of administrative fines, duties, utilities, leasing, loans, rental fees and other payments of 119 state institutions, including 30 central executive powers, 79 local executive powers, 5 public legal entities, and 5 state-owned legal entities is available at www.asanpay.az payment portal of “ASAN Pay” system as well as other payment portals and terminals connected to the system.