AZINNEX-in İdarə Heyətinin növbəti görüşü keçirilib
29 mart 2018-ci il tarixində “Azərbaycan İnnovasiyaların İxracı Konsorsiumu”nun (AZINNEX) İdarə Heyətinin növbəti görüşü keçirilib.
Görüşdə hesabat təqdim edilib və hesabatda AZINNEX tərəfindən son ay ərzində aparılan işlər haqqında ətraflı məlumat verilib.
Mart ayında AZINNEX bir sıra yerli və beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlıq istiqamətində öz fəaliyyətini daha da genişləndirib. Əsas məqsəd Azərbaycanın innovasiya məhsullarının yeni bazarlara çıxarılması, ixrac zonasının daha da genişləndirilməsidir. Həmçinin, görüşdə AZINNEX-in yenilənmiş veb-saytı və korporativ jurnalı təqdim edilib.
Bundan başqa AZINNEX-in Özbəkistan nümayəndəliyinin açılması üzrə işlər davam etdirilir. İdarə Heyətinin üzvləri tərəfindən nümayəndəliyin Özbəkistanda planlaşdırılan fəaliyyəti geniş müzakirə olunub.
Daha sonra yerli qanunvericilikdə baş verən yeniliklər, xüsusilə də, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 9 mart 2018-ci il tarixli “Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi ilə İslam Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatı (ISESCO) arasında xidmətlərin göstərilməsi sahəsində əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumunun təsdiq edilməsi barədə" Fərmanı və 14 mart 2018-ci il tarixli “Elektron hökumətin inkişafı və rəqəmsal hökumətə keçid ilə bağlı tədbirlər haqqında" Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Fərmanı barədə şirkətlər tərəfindən müzakirələr edilib. O cümlədən, Konsorsium üzvlərinin bu istiqamətdə gələcək fəaliyyətləri barədə geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
İdarə Heyətinin iclası aprel ayına planlaşdırılan strateji, təşkilati və inzibati məsələlərin müzakirəsi ilə yekunlaşıb.

Next meeting of AZINNEX Management Board was held
On March 29, 2018 Management Board of “Azerbaijan Innovations Exports Consortium” (AZINNEX) held another meeting.
The report including detailed information on the work carried out by AZINNEX in the last months were presented at the meeting.
In March, AZINNEX expanded its activities in cooperation with a number of local and international organizations. The main goal is to bring Azerbaijan’s innovative products to new markets and expand the export zone. Updated website and corporate magazine of AZINNEX were also presented at the meeting.
Furthermore, works on opening AZINNEX office in Uzbekistan are underway. Activities planned to be implemented in Uzbekistan were widely discussed by the Members of the Board of Directors.
Subsequently, there were discussed the innovations in the local legislation, in particular, decree on March 9 by the President of the Republic of Azerbaijan that “approves the Memorandum of Understanding on cooperation in the provision of services between the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan (ASAN service) and the Islamic Educational, Scientific and Cultural Organization (ISESCO)” and decree on March 14, 2018 on “Measures to develop e-government and transition to the digital government.” Consortium members exchanged views on future activities in this direction.
Finally, the Board meeting concluded with the discussion of strategic, organizational and administrative issues scheduled for April.