“ABAD”ın təqdim etdiyi “Kəndli” kolbasası və “Şərəfə” pendiri satışa çıxarıldı
“ABAD” publik hüquqi şəxs tərəfindən dəstəklənən Rəhimovlar və Şükürovlar ailələrinin istehsal etdiyi ət və süd məhsulları satışa çıxarılıb.
Belə ki, artıq “Bravo” hipermarketlər şəbəkəsində Masallı rayonundan olan “ABAD”çı Rəhimovlar ailəsinin “Kəndli” brendi altında təqdim olunan kolbasalarını və Şükürovlar ailəsinin “Şərəfə” brendi altında təqdim olunan pendirini əldə etmək mümkündür.
Yalnız yerli xammaldan və təbii ədviyyatlardan istifadə olunmaqla hazırlanmış məhsullar özünəməxsus dadı ilə fərqlənir. Hər iki məhsulun tərkibi tam təbiidir və kimyəvi qatqılardan istifadə olunmayıb.
“Kəndli” kolbasası etiketinin hazırlanmasında ailə başçısı Əhmədağa Rəhimovun təsvirindən istifadə olunub və üzərində keyfiyyət nişanı olaraq “ABAD” leybli yerləşdirilib.
Qeyd edək ki, bu məhsullar “ABAD”ın ailələrə təqdim etdiyi müasir texnologiyalarla təchiz olunmuş monoblok-konteynerlərdə hazırlanır. Bütün zəruri standartlara cavab verən bu avadanlıqlarlar müvafiq texniki sertifikatlara malikdir.
Xatırladaq ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində “ABAD” publik hüquqi şəxs Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin 23 sentyabr 2016-cı il tarixli Fərmanı ilə yaradılıb. “ABAD” mərkəzləri tərəfindən dekorativ-tətbiqi xalq sənətkarlığı və kənd təsərrüfatı sahəsində fəaliyyət göstərən ailə bizneslərinə dəstək layihələri həyata keçirilir.

The meat and milk products produced by the Rahimov’s and Shukurov’s families, supported by the public legal entity “ABAD” have been put on sale.
Thus, it is possible to obtain the sausages presented in “Bravo” hypermarket network under the “Kəndli” brand of the Rahimov’s family of "ABAD" from Masally region and cheese offered by the Shukurov’s family “Şərəfə” brand.
Products made from local raw materials and natural spices are unique from the aspect of taste. The composition of both products is completely natural and without any chemical additives.
The description of the “Kəndli” sausage label was used by family head Ahmadagha Rahimov and labeled "ABAD" as a quality mark.
It should be noted that these products are manufactured in monobloc containers equipped with modern technologies provided by “ABAD”. These equipment, which meets all necessary standards, have relevant technical certificates.
Should remind, that “ABAD” public legal entity run by the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan was established by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev dated 23 September 2016. "ABAD" centers implement projects in the field of decorative-applied folk arts and family business support in the field of agriculture.